Results


Kidzplay Netball

Results 1 July 2017

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Gym

City Impact All Stars

7

Torbay Nets

6

5A

09.20am

Gym

Junior Lakers

6

Oteha Sparkling Stars

6

5A

09.55am

Gym

Bayfield Comets

3

Pug Heroes

13

5B

10.30am

Gym

Bayview Shooters

10

St Joseph's Golden Ferns

16

5A

11.05am

Gym

Bayfield Ferns

19

Sherwood Hounds

0

5B

11.40am

Gym

Marina View Magic

7

Pinehurst Narwhal

4

5B

12.15pm

Gym

Dairy Flat Mini Magic

4

Forrest Hill Fantails

16

5A

12.50pm

Gym

Coatesville Super Stars

3

Torbay Suns

5

5B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct A

Albany Tigers

5

Glenfield Golden Griffins

7

5C

09.20am

Ct A

City Impact Pink Panthers

2

Westminster Shooting Stars

1

5D

09.55am

Ct A

Long Bay Gazelles

7

Torbay Ferns

4

5D

10.30am

Ct A

Bayview Mystics

5

St Joseph's Eagles

9

5C

11.05am

Ct A

Long Bay Leopards

5

Pinehurst Rebels

3

5C

11.40am

Ct A

Forrest Hill Tuis

9

Target Road Tigers

5

5D

12.15pm

Ct A

Bayfield Firecrackers

N/C

Marina View Marvels

N/C

N/C

12.50pm

Ct A

Glamorgan Stars

3

Greenhithe Magic

7

4A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct B

Albany Rockstars

9

Bayview Ferns

3

4A

09.20am

Ct B

Greenhithe Angels

0

Mairangi Bay Mystics

11

4B

09.55am

Ct B

St Joseph's Little Ferns

6

Willow Park Diamonds

6

4A

10.30am

Ct B

Forrest Hill Kiwi

0

Marina View Magic

5

4A

11.05am

Ct B

Glamorgan Red Dragons

0

Mairangi Bay Panthers

3

4C

11.40am

Ct B

CBS Fantails

5

Pinehill Ferns

10

4B

12.15pm

Ct B

Pinehurst Blue Jets

3

St John's Orchids

11

4B

12.50pm

Ct B

Bayfield Lightnings

1

BBS Blaze

1

4B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct C

Coatesville Wild Ones

4

Sunnynook Sunrays

1

4C

09.20am

Ct C

CBS Storm

0

UHPS Shooting Stars

6

4C

09.55am

Ct C

Oteha Shooting Stars

1

Torbay Magic

4

4D

10.30am

Ct C

Greenhithe Mystics

1

Sherwood Spaniels

2

4C

11.05am

Ct C

BBS Rockets

3

Murrays Bay Pulse

6

4D

11.40am

Ct C

Albany Ferns

12

St John's Dandelions

7

4E

12.15pm

Ct C

Kristin Magic

1

Marina View Ferns

4

4D

12.50pm

Ct C

Kristin Stars

3

Murrays Bay Firebirds

8

4D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct D

CBS Firebirds

1

Willow Park Flames

16

4F

09.20am

Ct D

Long Bay Antelopes

1

Torbay Thunder

15

4F

09.55am

Ct D

Bayview Champs

1

Coatesville Shooting Stars

8

4F

10.30am

Ct D

Murrays Bay Vixens

2

UHPS Silver Shooters

7

4E

11.05am

Ct D

Dairy Flat Hornets

7

Glamorgan Glam Girls

0

4E

11.40am

Ct D

Forrest Hill Kea

0

Hobsonville Pt Dream Team

8

4F

12.15pm

Ct D

Bayfield Green

9

Marina View Flyers

8

4E

12.50pm

Ct D

Oteha Super Stars

0

St Joseph's Jets

1

4F

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct E

Marina View Heat

2

Willow Park Steel

1

3A

09.20am

Ct E

Albany Wildcats

12

Sherwood Terriers

5

3B

09.55am

Ct E

Glamorgan Minions

3

Willow Park Flyers

4

3A

10.30am

Ct E

BBS Ferns

 

St John's Daffodils

 

N/G

11.05am

Ct E

Bayfield Bullets

1

Murrays Bay Magic

5

3B

11.40am

Ct E

CBS Diamonds

1

Torbay Tornadoes

1

3B

12.15pm

Ct E

Albany Allstars

0

Murrays Bay Northern Stars

1

3A

12.50pm

Ct E

*BYE*

 

St Joseph's Shooting Stars

 

3A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct F

BBS Mystics

6

St Joseph's All Stars

1

3D

09.20am

Ct F

GPS Rainbow Diamonds

1

Sunnynook Starlights

9

3D

09.55am

Ct F

Dairy Flat Bumble Bees

 

Glamorgan Champions

 

N/G

10.30am

Ct F

Albany Stars

6

Kristin Shooters

2

3D

11.05am

Ct F

Coatesville Cool Cats

 

Greenhithe Emeralds

 

N/G

11.40am

Ct F

Bayfield Firecats

 

Sunnynook Starlets

 

N/G

12.15pm

Ct F

Murrays Bay Steel

 

Target Road Ferns

 

N/G

12.50pm

Ct F

Mairangi Bay Yr 3

 

Pinehill Possums

 

N/G

01.25pm

Ct F

*BYE*

 

Pinehusrt Super Stars

 

3B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 1

Bayview Jumpers

4

Sunnynook Sunsets

2

Kauri

09.20am

Ct 1

Murrays Bay Mystics

4

Willow Park Firebirds

1

Mataī

09.55am

Ct 1

Albany Tiger Cubs

20

St John's Blossoms

0

Kauri

10.30am

Ct 1

Coatesville Starlights

1

Torbay Tigers

1

3E

11.05am

Ct 1

Greenhithe Shooting Stars

3

Willow Park Stars

0

3E

11.40am

Ct 1

CBS Mystics

0

Glamorgan Sparkles

9

3E

12.15pm

Ct 1

Marina View Warriors

10

UHPS Dragonflies

0

3E

12.50pm

Ct 1

Forrest Hill Doves

1

St Joseph's Lightning

0

3D

01.25pm

Ct 1

Glamorgan SuperStars

2

St John's Clovers

0

3D

02.00pm

Ct 1

*BYE*

 

Pinehurst Stars

 

3E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 2

UHPS Bumblebees

1

Wainui Stars

1

Rimu

09.20am

Ct 2

Dairy Flat Flyers

1

Marina View Diamonds

3

Mataī

09.55am

Ct 2

Forrest Hill Bellbirds

1

Glamorgan Dragonflies

16

Mataī

10.30am

Ct 2

Hobsonville Pt Hobby Stars

4

St John's Bluebells

2

Kauri

11.05am

Ct 2

Albany Butterflies

1

Marina View Comets

1

Kauri

11.40am

Ct 2

BBS Gems

5

Greenhithe Diamonds

0

Mataī

12.15pm

Ct 2

Mairangi Bay Thunderbolts

0

Murrays Bay Tactix

0

Rimu

12.50pm

Ct 2

Albany Aurora's

4

Torbay Tulips

0

Rimu

01.25pm

Ct 2

BBS Stars

2

Glamorgan Cherry Bombs

8

Rimu

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 3

Bayview Kidz

 

Marina View Storm

 

Kōwhai

09.15am

Ct 3

Murrays Bay Swifts

 

St Joseph's Hot Shots

 

Kōwhai

09.45am

Ct 3

Murrays Bay Fever

 

Pinehurst Mini Stars

 

Kōwhai

10.15am

Ct 3

Sunnynook Sunbeams

 

Willow Park Mystics

 

Kōwhai

10.45am

Ct 3

BBS Flames

 

Greenhithe Fireflies

 

Kōwhai

11.15am

Ct 3

Pinehill Bunnies

5

Torbay Diamonds

0

Tawa

11.50am

Ct 3

Long Bay Meerkats

1

Sherwood Beagles

0

Tawa

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.10am

Ct 4

St John's Daisies

N/C

Greenhithe Sapphires

N/C

N/C

08.45am

Ct 4

Dairy Flat Daisies

 

Glamorgan Angels

 

Kōwhai

09.15am

Ct 4

UHPS Grasshoppers

 

Wainui Jets

 

Kōwhai

09.45am

Ct 4

Albany Rockets

 

Oteha Diamonds

 

Kōwhai

10.15am

Ct 4

Glamorgan Hotshots

 

St John's Tulips

 

Kōwhai

10.45am

Ct 4

Coatesville Cuties

 

Forrest Hill Robins

 

Kōwhai

11.15am

Ct 4

St Joseph's Mighty Ferns

0

St Joseph's Red Ferns

3

Tawa

11.50am

Ct 4

Bayfield Rainbows

4

Target Road Stars

7

Tawa

 

 

Teams highlighted in yellow played Non Comp friendly games this week (N/C)

"N/G"

Not Graded

"WDB"

Win By Default

"LBD"

Loss By Default