Results

Welcome to the Results pages for the 2018 Kidzplay Netball Winter League.

All teams, except Year 1, are now in competition.  As Year 1 is non-competitive results for those teams will not be published.

Kidzplay Netball

Results 1 September 2018

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Gym

Kristin Unicorns

18

Mairangi Bay Mystics

3

5A

09.25am

Gym

Forrest Hill Fantails

4

Marina View Magic

19

5A

10.05am

Gym

Bayfield Mini Ferns

2

Long Bay Stingrays

3

5A

10.45am

Gym

Bayview Mystics

9

Westminster Comets

1

5/6

11.25am

Gym

Glenfield Magic

4

Hobsonville Pt Phoenix

8

5/6

12.05pm

Gym

City Impact Year 5/6

LBD

Kingsway Northern Hawks

WBD

5/6

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct A

St Joseph's Little Ferns

N/C

Mairangi Bay All Stars

N/C

N/C

09.20am

Ct A

Coatesville Tigers

3

Mairangi Bay Mini Ferns

1

5D

09.55am

Ct A

Pinehurst Blue Jets

2

Torbay Thunder

8

5C

10.30am

Ct A

Dairy Flat Hornets

4

Oteha Shooting Stars

10

5C

11.05am

Ct A

Forrest Hill Tui

4

Wainui Rockets

11

5B

11.40am

Ct A

Bayview Magic

3

Glenfield Rainbow Diamonds

7

5D

12.15pm

Ct A

Long Bay Eagle Rays

4

St Joseph's Jets

0

5D

12.50pm

Ct A

Sherwood Labradors

3

St Joseph's Lightning

2

5C

01.25pm

Ct A

Marina View Ferns

17

Sherwood Spaniels

1

5B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct B

St Joseph's Shooting Stars

13

Willow Park Flyers

9

4A

09.20am

Ct B

Target Road Ferns

4

Torbay Magic

14

5B

09.55am

Ct B

BBS Blaze

10

Torbay Tornadoes

6

4B

10.30am

Ct B

Glamorgan Emoji's

N/C

Albany Wild Cats

N/C

N/C

11.05am

Ct B

Besties of The Bays

6

Greenhithe Magic

1

4A

11.40am

Ct B

Bayfield Firecats

4

Dairy Flat Bumble Bees

8

4B

12.15pm

Ct B

Bayfield Bullets

2

Pinehill Ponies

8

4B

12.50pm

Ct B

Coatesville Ninja's

N/C

Hobsonville Pt Dream Team

N/C

N/C

01.25pm

Ct B

Murrays Bay Northern Stars

8

Pinehurst Super Stars

2

4A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct C

BBS Rockets

4

Forrest Hill Kea

0

4D

09.20am

Ct C

St John's Clovers

1

Willow Park Steel

2

4C

09.55am

Ct C

CBS Swifts

8

Marina View Warriors

13

4C

10.30am

Ct C

St Joseph's All Stars

3

Sunnynook Starlights

8

4D

11.05am

Ct C

CBS Fantails

2

Kristin Flames

14

4D

11.40am

Ct C

Glamorgan Silver Dragons

8

St John's Daffodils

2

4C

12.15pm

Ct C

Sherwood Terriers

3

Sunnynook Starlets

2

4C

12.50pm

Ct C

Greenhithe Angels

3

Wainui Comets

2

4D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct D

Murrays Bay Lions

3

UHPS Unicorns

7

4E

09.20am

Ct D

Target Road Magic

3

Torbay Nets

0

4F

09.55am

Ct D

Albany Tigers

WBD

Kura Turehu

LBD

4F

10.30am

Ct D

BBS Swifts

2

Greenhithe Mystics

5

4E

11.05am

Ct D

Oteha Super Stars

2

Torbay Tigers

0

4E

11.40am

Ct D

CBS Magic

0

Glamorgan Jetz

8

4F

12.15pm

Ct D

Coatesville Supercats

11

Westminster Sapphires

4

4E

12.50pm

Ct D

CBS Tuis

7

Westminster Rubies

0

4F

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct E

BBS Mystics

7

CBS Mystics

4

3C

09.20am

Ct E

Albany Firebirds

3

Pinehill Unicorns

7

3E

09.55am

Ct E

Dairy Flat Stingers

9

Hobsonville Pt Hobby Spirits

11

3A

10.30am

Ct E

Forrest Hill Doves

6

St John's Bluebells

3

3C

11.05am

Ct E

Marina View Diamonds

5

Wainui Jets

6

3B

11.40am

Ct E

St John's Blossoms

10

UHPS Bumblebees

1

3A

12.15pm

Ct E

Glamorgan Dragonflies

4

Marina View Comets

4

3A

12.50pm

Ct E

Albany Cool Cats

7

Bayview Pulse

2

3A

01.25pm

Ct E

Mairangi Bay Bears

2

Willow Park Firebirds

1

3B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct F

St Joseph's Red Ferns

0

Torbay Tulips

4

3D

09.20am

Ct F

Long Bay Dolphins

2

Sherwood Beagles

6

3D

09.55am

Ct F

Kristin Shooters

0

St John's Daisies

3

3D

10.30am

Ct F

BBS Force

9

Kristin Stars

7

3D

11.05am

Ct F

Greenhithe Rubies

0

Greenhithe Shooting Stars

4

3D

11.40am

Ct F

Murrays Bay Mystics

0

Sunnynook Sunrays

2

3B

12.15pm

Ct F

Bayfield Rainbows

1

Murrays Bay Tigers

0

3C

12.50pm

Ct F

CBS Diamonds

0

Willow Park Magic

11

3C

01.25pm

Ct F

Glamorgan Cherry Bombs

4

Greenhithe Emeralds

3

3B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 1

St Joseph's Mighty Ferns

5

Target Road Tigers

0

3E

09.20am

Ct 1

Bayview Stars

0

UHPS Grasshoppers

1

3E

09.55am

Ct 1

Dairy Flat Dolphins

1

Wainui Gems

9

3E

10.30am

Ct 1

Coatesville Fireballs

0

Torbay Diamonds

2

3E

11.05am

Ct 1

BBS Gems

0

Torbay Stars

2

Ponga

11.40am

Ct 1

Glamorgan Unicorns

3

St Joseph's Hot Shots

2

Ponga

12.15pm

Ct 1

Kristin Rockets

15

St John's Tulips

0

Ponga

12.50pm

Ct 1

Hobsonville Pt Stars

0

Wainui Stars

7

Ponga

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 2

Marina View Storm

0

Murrays Bay Magic

2

Mataī

09.20am

Ct 2

Glamorgan Hot Shots

6

Greenhithe Sapphires

7

Kauri

09.55am

Ct 2

Bayfield Comets

4

Greenhithe Diamonds

2

Kauri

10.30am

Ct 2

Murrays Bay Ferns

2

Oteha Emeralds

6

Kauri

11.05am

Ct 2

Glenfield Unicorns

5

Pinehurst Stars

0

Mataī

11.40am

Ct 2

Forrest Hill Bellbirds

3

Willow Park Mystics

8

Mataī

12.15pm

Ct 2

Sherwood Chihuahuas

1

Willow Park Pulse

5

Mataī

12.50pm

Ct 2

City Impact Year 2

1

Dairy Flat Daisies

5

Kauri

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 3

Glamorgan Superstars

 

St John's Poppies

 

N/C

09.15am

Ct 3

Greenhithe Fireflies

 

St Joseph's Eagles

 

N/C

09.45am

Ct 3

Glamorgan Thunderbolts

 

Murrays Bay Diamonds

 

N/C

10.30am

Ct 3

Mairangi Bay Tuis

4

Westminster Emeralds

3

Rimu

11.05am

Ct 3

Bayfield Stars

2

Torbay Ferns

10

Rimu

11.40am

Ct 3

Bayview Ferns

1

BBS Stars

9

Rimu

12.15pm

Ct 3

Albany Butterflies

5

Coatesville Attackers

3

Rimu

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 4

BBS Flames

 

Hobsonville Pt Magic

 

N/C

09.15am

Ct 4

Bayfield Bumblebees

 

Sunnynook Sunbeams

 

N/C

09.45am

Ct 4

Bayfield Bunnies

 

Greenhithe Stars

 

N/C

10.30am

Ct 4

Long Bay Unicorns

0

St John's Sunflowers

2

Tawa

11.05am

Ct 4

Sunnynook Sunsets

11

Westminster Diamonds

0

Tawa

11.40am

Ct 4

Glamorgan Warriors

0

UHPS Ladybirds

1

Tawa

12.15pm

Ct 4

Coatesville Gems

2

Target Road Stars

6

Tawa

 

 

 

 

 

 

 

 

Teams highlighted in yellow played Non Comp friendly games this week (N/C)

"N/G"

Not Graded

"WDB"

Win By Default

"LBD"

Loss By Default