Results

Welcome to the Results pages for the 2018 Kidzplay Netball Winter League.

All teams, except Year 1, are now in competition.  As Year 1 is non-competitive results for those teams will not be published.

Kidzplay Netball

Results 11 August 2018

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Gym

Bayfield Mini Ferns

2

Marina View Magic

24

5A

09.25am

Gym

Forrest Hill Fantails

14

Long Bay Stingrays

1

5A

10.05am

Gym

Kristin Unicorns

4

St Joseph's Little Ferns

10

5A

10.45am

Gym

Bayview Mystics

3

City Impact Year 5/6

18

5/6

11.25am

Gym

Hobsonville Pt Phoenix

10

Westminster Comets

5

5/6

12.05pm

Gym

Glenfield Magic

15

Kingsway Northern Hawks

26

5/6

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct A

Coatesville Ninja's

5

Sherwood Labradors

8

5C

09.20am

Ct A

Dairy Flat Hornets

4

Pinehurst Blue Jets

2

5C

09.55am

Ct A

Oteha Shooting Stars

9

Torbay Thunder

1

5C

10.30am

Ct A

Forrest Hill Tui

1

Mairangi Bay All Stars

6

5B

11.05am

Ct A

Mairangi Bay Mini Ferns

19

St Joseph's Jets

3

5D

11.40am

Ct A

Coatesville Tigers

11

Long Bay Eagle Rays

4

5D

12.15pm

Ct A

Mairangi Bay Mystics

N/C

Wainui Rockets

N/C

N/C

12.50pm

Ct A

Marina View Ferns

14

Torbay Magic

7

5B

01.25pm

Ct A

Sherwood Spaniels

6

Target Road Ferns

4

5B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct B

BBS Blaze

5

Pinehill Ponies

2

4B

09.20am

Ct B

Bayview Magic

1

Hobsonville Pt Dream Team

7

5D

09.55am

Ct B

Glamorgan Emoji's

12

Greenhithe Magic

2

4A

10.30am

Ct B

Bayfield Bullets

3

Torbay Tornadoes

1

4B

11.05am

Ct B

Besties of The Bays

N/C

Bayfield Firecats

N/C

N/C

11.40am

Ct B

St Joseph's Lightning

N/C

Glenfield Rainbow Diamonds

N/C

N/C

12.15pm

Ct B

Pinehurst Super Stars

1

Willow Park Flyers

7

4A

12.50pm

Ct B

Murrays Bay Northern Stars

5

St Joseph's Shooting Stars

12

4A

01.25pm

Ct B

Albany Wild Cats

6

Dairy Flat Bumble Bees

2

4B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct C

Forrest Hill Kea

4

Sunnynook Starlights

8

4D

09.20am

Ct C

Sherwood Terriers

5

Willow Park Steel

5

4C

09.55am

Ct C

CBS Fantails

2

Wainui Comets

7

4D

10.30am

Ct C

BBS Rockets

6

St Joseph's All Stars

1

4D

11.05am

Ct C

Greenhithe Angels

6

Kristin Flames

5

4D

11.40am

Ct C

Glamorgan Silver Dragons

2

Marina View Warriors

16

4C

12.15pm

Ct C

CBS Swifts

9

St John's Daffodils

2

4C

12.50pm

Ct C

St John's Clovers

1

Sunnynook Starlets

2

4C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct D

Coatesville Supercats

12

Oteha Super Stars

3

4E

09.20am

Ct D

Torbay Tigers

1

Westminster Sapphires

11

4E

09.55am

Ct D

Greenhithe Mystics

6

Murrays Bay Lions

1

4E

10.30am

Ct D

Kura Turehu

7

Torbay Nets

1

4F

11.05am

Ct D

BBS Swifts

2

UHPS Unicorns

3

4E

11.40am

Ct D

CBS Magic

3

CBS Tuis

12

4F

12.15pm

Ct D

Glamorgan Jetz

7

Westminster Rubies

0

4F

12.50pm

Ct D

Albany Tigers

3

Target Road Magic

3

4F

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct E

Bayfield Rainbows

1

Forrest Hill Doves

3

3C

09.20am

Ct E

Mairangi Bay Bears

0

Sunnynook Sunrays

4

3B

09.55am

Ct E

Greenhithe Emeralds

0

Marina View Diamonds

6

3B

10.30am

Ct E

Hobsonville Pt Hobby Spirits

11

Marina View Comets

2

3A

11.05am

Ct E

Murrays Bay Mystics

0

Willow Park Firebirds

2

3B

11.40am

Ct E

Glamorgan Cherry Bombs

3

Wainui Jets

14

3B

12.15pm

Ct E

Bayview Pulse

6

St John's Blossoms

1

3A

12.50pm

Ct E

Albany Cool Cats

9

UHPS Bumblebees

1

3A

01.25pm

Ct E

Dairy Flat Stingers

0

Glamorgan Dragonflies

1

3A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct F

Coatesville Fireballs

0

UHPS Grasshoppers

0

3E

09.20am

Ct F

Greenhithe Shooting Stars

3

Torbay Tulips

4

3D

09.55am

Ct F

Kristin Shooters

7

Long Bay Dolphins

4

3D

10.30am

Ct F

Greenhithe Rubies

1

Kristin Stars

14

3D

11.05am

Ct F

Sherwood Beagles

13

St John's Daisies

3

3D

11.40am

Ct F

BBS Mystics

6

Willow Park Magic

4

3C

12.15pm

Ct F

CBS Diamonds

3

CBS Mystics

6

3C

12.50pm

Ct F

Murrays Bay Tigers

3

St John's Bluebells

6

3C

01.25pm

Ct F

BBS Force

4

St Joseph's Red Ferns

0

3D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 1

Glamorgan Unicorns

3

Wainui Stars

1

Ponga

09.20am

Ct 1

Kristin Rockets

0

Torbay Stars

6

Ponga

09.55am

Ct 1

Hobsonville Pt Stars

4

St Joseph's Hot Shots

1

Ponga

10.30am

Ct 1

BBS Gems

2

St John's Tulips

7

Ponga

11.05am

Ct 1

Pinehill Unicorns

10

St Joseph's Mighty Ferns

0

3E

11.40am

Ct 1

Dairy Flat Dolphins

0

Torbay Diamonds

7

3E

12.15pm

Ct 1

Albany Firebirds

5

Target Road Tigers

0

3E

12.50pm

Ct 1

Bayview Stars

3

Wainui Gems

2

3E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 2

Greenhithe Diamonds

7

Greenhithe Sapphires

3

Kauri

09.20am

Ct 2

City Impact Year 2

2

Oteha Emeralds

3

Kauri

09.55am

Ct 2

Forrest Hill Bellbirds

5

Sherwood Chihuahuas

0

Mataī

10.30am

Ct 2

Willow Park Mystics

5

Willow Park Pulse

2

Mataī

11.05am

Ct 2

Marina View Storm

10

Pinehurst Stars

1

Mataī

11.40am

Ct 2

Bayfield Comets

0

Glamorgan Hot Shots

4

Kauri

12.15pm

Ct 2

Dairy Flat Daisies

4

Murrays Bay Ferns

0

Kauri

12.50pm

Ct 2

Glenfield Unicorns

0

Murrays Bay Magic

1

Mataī

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 3

Glamorgan Superstars

 

Murrays Bay Diamonds

 

N/C

09.15am

Ct 3

Bayfield Bumblebees

 

St Joseph's Eagles

 

N/C

09.45am

Ct 3

Bayfield Bunnies

 

St John's Poppies

 

N/C

10.30am

Ct 3

Bayview Ferns

0

Torbay Ferns

0

Rimu

11.05am

Ct 3

Albany Butterflies

10

Westminster Emeralds

0

Rimu

11.40am

Ct 3

Coatesville Attackers

8

Mairangi Bay Tuis

1

Rimu

12.15pm

Ct 3

Bayfield Stars

9

BBS Stars

3

Rimu

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 4

BBS Flames

 

Glamorgan Thunderbolts

 

N/C

09.15am

Ct 4

Greenhithe Fireflies

 

Hobsonville Pt Magic

 

N/C

09.45am

Ct 4

Greenhithe Stars

 

Sunnynook Sunbeams

 

N/C

10.30am

Ct 4

Glamorgan Warriors

6

Long Bay Unicorns

0

Tawa

11.05am

Ct 4

St John's Sunflowers

3

UHPS Ladybirds

0

Tawa

11.40am

Ct 4

Sunnynook Sunsets

5

Target Road Stars

3

Tawa

12.15pm

Ct 4

Coatesville Gems

7

Westminster Diamonds

2

Tawa

 

 

 

 

 

 

 

 

Teams highlighted in yellow played Non Comp friendly games this week (N/C)

"N/G"

Not Graded

"WDB"

Win By Default

"LBD"

Loss By Default