Results

Welcome to the Results pages for the 2018 Kidzplay Netball Winter League.

All teams, except Year 1, are now in competition.  As Year 1 is non-competitive results for those teams will not be published.

Kidzplay Netball

Results 18 August 2018

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Gym

Bayfield Mini Ferns

6

Kristin Unicorns

12

5A

09.25am

Gym

Marina View Magic

25

St Joseph's Little Ferns

5

5A

10.05am

Gym

Long Bay Stingrays

3

Mairangi Bay Mystics

19

5A

10.45am

Gym

Bayview Mystics

0

Kingsway Northern Hawks

19

5/6

11.25am

Gym

City Impact Year 5/6

3

Hobsonville Pt Phoenix

11

5/6

12.05pm

Gym

Glenfield Magic

22

Westminster Comets

2

5/6

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct A

Mairangi Bay All Stars

6

Target Road Ferns

11

5B

09.20am

Ct A

Marina View Ferns

6

Wainui Rockets

3

5B

09.55am

Ct A

Coatesville Tigers

6

St Joseph's Jets

1

5D

10.30am

Ct A

Coatesville Ninja's

4

St Joseph's Lightning

2

5C

11.05am

Ct A

Long Bay Eagle Rays

4

Mairangi Bay Mini Ferns

10

5D

11.40am

Ct A

Forrest Hill Fantails

N/C

Torbay Magic

N/C

N/C

12.15pm

Ct A

Sherwood Labradors

N/C

Bayview Magic

N/C

N/C

12.50pm

Ct A

Forrest Hill Tui

2

Sherwood Spaniels

12

5B

01.25pm

Ct A

Glenfield Rainbow Diamonds

5

Hobsonville Pt Dream Team

3

5D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct B

Greenhithe Magic

2

St Joseph's Shooting Stars

16

4A

09.20am

Ct B

Albany Wild Cats

3

Bayfield Bullets

3

4B

09.55am

Ct B

Bayfield Firecats

1

BBS Blaze

5

4B

10.30am

Ct B

Dairy Flat Bumble Bees

7

Torbay Tornadoes

11

4B

11.05am

Ct B

Besties of The Bays

3

Willow Park Flyers

14

4A

11.40am

Ct B

Dairy Flat Hornets

0

Torbay Thunder

4

5C

12.15pm

Ct B

Glamorgan Emoji's

9

Murrays Bay Northern Stars

6

4A

12.50pm

Ct B

Oteha Shooting Stars

9

Pinehurst Blue Jets

0

5C

01.25pm

Ct B

Pinehurst Super Stars

N/C

Pinehill Ponies

N/C

N/C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct C

Forrest Hill Kea

1

Kristin Flames

12

4D

09.20am

Ct C

Marina View Warriors

6

Willow Park Steel

2

4C

09.55am

Ct C

CBS Swifts

17

St John's Clovers

2

4C

10.30am

Ct C

St Joseph's All Stars

1

Wainui Comets

5

4D

11.05am

Ct C

BBS Rockets

9

CBS Fantails

2

4D

11.40am

Ct C

Greenhithe Angels

2

Sunnynook Starlights

4

4D

12.15pm

Ct C

St John's Daffodils

5

Sunnynook Starlets

2

4C

12.50pm

Ct C

Glamorgan Silver Dragons

5

Sherwood Terriers

4

4C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct D

CBS Magic

2

Kura Turehu

2

4F

09.20am

Ct D

Target Road Magic

3

Westminster Rubies

1

4F

09.55am

Ct D

Albany Tigers

3

Glamorgan Jetz

2

4F

10.30am

Ct D

Greenhithe Mystics

5

Oteha Super Stars

1

4E

11.05am

Ct D

CBS Tuis

3

Torbay Nets

6

4F

11.40am

Ct D

BBS Swifts

1

Torbay Tigers

4

4E

12.15pm

Ct D

Coatesville Supercats

2

Murrays Bay Lions

0

4E

12.50pm

Ct D

UHPS Unicorns

2

Westminster Sapphires

4

4E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct E

BBS Mystics

9

St John's Bluebells

4

3C

09.20am

Ct E

CBS Mystics

3

Forrest Hill Doves

3

3C

09.55am

Ct E

Murrays Bay Tigers

7

Willow Park Magic

5

3C

10.30am

Ct E

Albany Cool Cats

9

Hobsonville Pt Hobby Spirits

5

3A

11.05am

Ct E

Bayfield Rainbows

3

CBS Diamonds

1

3C

11.40am

Ct E

Glamorgan Dragonflies

0

St John's Blossoms

7

3A

12.15pm

Ct E

Bayview Pulse

4

Dairy Flat Stingers

1

3A

12.50pm

Ct E

Marina View Comets

6

UHPS Bumblebees

3

3A

01.25pm

Ct E

Sunnynook Sunrays

1

Wainui Jets

15

3B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct F

Kristin Shooters

1

Sherwood Beagles

3

3D

09.20am

Ct F

Greenhithe Shooting Stars

5

Kristin Stars

8

3D

09.55am

Ct F

Long Bay Dolphins

3

St Joseph's Red Ferns

0

3D

10.30am

Ct F

Murrays Bay Mystics

1

Marina View Diamonds

6

3B

11.05am

Ct F

Greenhithe Rubies

2

St John's Daisies

2

3D

11.40am

Ct F

BBS Force

3

Torbay Tulips

2

3D

12.15pm

Ct F

Greenhithe Emeralds

1

Willow Park Firebirds

10

3B

12.50pm

Ct F

Mairangi Bay Bears

0

Glamorgan Cherry Bombs

5

3B

01.25pm

Ct F

Albany Firebirds

6

Dairy Flat Dolphins

1

3E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 1

Kristin Rockets

8

Wainui Stars

4

Ponga

09.20am

Ct 1

BBS Gems

5

St Joseph's Hot Shots

0

Ponga

09.55am

Ct 1

Hobsonville Pt Stars

2

St John's Tulips

0

Ponga

10.30am

Ct 1

Glamorgan Unicorns

2

Torbay Stars

0

Ponga

11.05am

Ct 1

Coatesville Fireballs

4

St Joseph's Mighty Ferns

0

3E

11.40am

Ct 1

Target Road Tigers

1

UHPS Grasshoppers

1

3E

12.15pm

Ct 1

Pinehill Unicorns

7

Wainui Gems

0

3E

12.50pm

Ct 1

Bayview Stars

4

Torbay Diamonds

1

3E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 2

City Impact Year 2

2

Murrays Bay Ferns

0

Kauri

09.20am

Ct 2

Murrays Bay Magic

5

Willow Park Pulse

1

Mataī

09.55am

Ct 2

Glamorgan Hot Shots

4

Greenhithe Diamonds

1

Kauri

10.30am

Ct 2

Forrest Hill Bellbirds

12

Pinehurst Stars

3

Mataī

11.05am

Ct 2

Bayfield Comets

3

Greenhithe Sapphires

1

Kauri

11.40am

Ct 2

Dairy Flat Daisies

5

Oteha Emeralds

2

Kauri

12.15pm

Ct 2

Glenfield Unicorns

2

Willow Park Mystics

0

Mataī

12.50pm

Ct 2

Marina View Storm

7

Sherwood Chihuahuas

13

Mataī

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 3

Glamorgan Superstars

 

Sunnynook Sunbeams

 

N/C

09.15am

Ct 3

Bayfield Bunnies

 

Glamorgan Thunderbolts

 

N/C

09.45am

Ct 3

Bayfield Bumblebees

 

Greenhithe Fireflies

 

N/C

10.30am

Ct 3

BBS Stars

0

Westminster Emeralds

10

Rimu

11.05am

Ct 3

Coatesville Attackers

0

Torbay Ferns

0

Rimu

11.40am

Ct 3

Albany Butterflies

3

Bayfield Stars

6

Rimu

12.15pm

Ct 3

Bayview Ferns

4

Mairangi Bay Tuis

4

Rimu

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 4

BBS Flames

 

Murrays Bay Diamonds

 

N/C

09.15am

Ct 4

Hobsonville Pt Magic

 

St Joseph's Eagles

 

N/C

09.45am

Ct 4

Greenhithe Stars

 

St John's Poppies

 

N/C

10.30am

Ct 4

Long Bay Unicorns

0

Sunnynook Sunsets

6

Tawa

11.05am

Ct 4

St John's Sunflowers

9

Westminster Diamonds

1

Tawa

11.40am

Ct 4

Coatesville Gems

2

UHPS Ladybirds

4

Tawa

12.15pm

Ct 4

Glamorgan Warriors

4

Target Road Stars

0

Tawa

 

 

 

 

 

 

 

 

Teams highlighted in yellow played Non Comp friendly games this week (N/C)

"N/G"

Not Graded

"WDB"

Win By Default

"LBD"

Loss By Default