Results

Welcome to the Results pages for the 2018 Kidzplay Netball Winter League.

All teams, except Year 1, are now in competition.  As Year 1 is non-competitive results for those teams will not be published.

Kidzplay Netball

Results 25 August 2018

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Gym

City Impact Year 5/6

23

Westminster Comets

2

5/6

09.25am

Gym

Hobsonville Pt Phoenix

6

Kingsway Northern Hawks

11

5/6

10.05am

Gym

Bayview Mystics

4

Glenfield Magic

13

5/6

10.45am

Gym

Forrest Hill Fantails

11

Kristin Unicorns

4

5A

11.25am

Gym

Long Bay Stingrays

2

St Joseph's Little Ferns

17

5A

12.05pm

Gym

Mairangi Bay Mystics

6

Marina View Magic

21

5A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct A

Coatesville Ninja's

7

Pinehurst Blue Jets

2

5C

09.20am

Ct A

Forrest Hill Tui

LBD

Torbay Magic

WBD

5B

09.55am

Ct A

Bayview Magic

1

Mairangi Bay Mini Ferns

6

5D

10.30am

Ct A

Coatesville Tigers

4

Glenfield Rainbow Diamonds

1

5D

11.05am

Ct A

Hobsonville Pt Dream Team

8

St Joseph's Jets

0

5D

11.40am

Ct A

Oteha Shooting Stars

3

St Joseph's Lightning

0

5C

12.15pm

Ct A

Dairy Flat Hornets

7

Sherwood Labradors

8

5C

12.50pm

Ct A

Torbay Thunder

N/C

Long Bay Eagle Rays

N/C

N/C

01.25pm

Ct A

Bayfield Mini Ferns

N/C

Sherwood Spaniels

N/C

N/C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct B

Greenhithe Magic

2

Pinehurst Super Stars

6

4A

09.20am

Ct B

Target Road Ferns

9

Wainui Rockets

4

5B

09.55am

Ct B

St Joseph's Shooting Stars

N/C

Torbay Tornadoes

N/C

N/C

10.30am

Ct B

Bayfield Bullets

2

Bayfield Firecats

1

4B

11.05am

Ct B

Albany Wild Cats

5

BBS Blaze

11

4B

11.40am

Ct B

Mairangi Bay All Stars

7

Marina View Ferns

10

5B

12.15pm

Ct B

Besties of The Bays

1

Murrays Bay Northern Stars

6

4A

12.50pm

Ct B

Glamorgan Emoji's

6

Willow Park Flyers

6

4A

01.25pm

Ct B

Dairy Flat Bumble Bees

13

Pinehill Ponies

0

4B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct C

CBS Swifts

6

Willow Park Steel

1

4C

09.20am

Ct C

Glamorgan Silver Dragons

5

Sunnynook Starlets

6

4C

09.55am

Ct C

Greenhithe Angels

1

St Joseph's All Stars

3

4D

10.30am

Ct C

Marina View Warriors

5

St John's Clovers

0

4C

11.05am

Ct C

Sunnynook Starlights

4

Wainui Comets

1

4D

11.40am

Ct C

Sherwood Terriers

7

St John's Daffodils

1

4C

12.15pm

Ct C

CBS Fantails

2

Forrest Hill Kea

2

4D

12.50pm

Ct C

BBS Rockets

1

Kristin Flames

10

4D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct D

Murrays Bay Lions

4

Torbay Tigers

2

4E

09.20am

Ct D

BBS Swifts

3

Coatesville Supercats

4

4E

09.55am

Ct D

Oteha Super Stars

1

UHPS Unicorns

2

4E

10.30am

Ct D

Greenhithe Mystics

15

Westminster Sapphires

4

4E

11.05am

Ct D

CBS Magic

1

Target Road Magic

4

4F

11.40am

Ct D

Albany Tigers

2

CBS Tuis

4

4F

12.15pm

Ct D

Glamorgan Jetz

8

Torbay Nets

1

4F

12.50pm

Ct D

Kura Turehu

LBD

Westminster Rubies

WBD

4F

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct E

CBS Diamonds

4

Murrays Bay Tigers

5

3C

09.20am

Ct E

Murrays Bay Mystics

0

Wainui Jets

6

3B

09.55am

Ct E

Glamorgan Cherry Bombs

3

Willow Park Firebirds

1

3B

10.30am

Ct E

Bayview Pulse

1

Hobsonville Pt Hobby Spirits

1

3A

11.05am

Ct E

Marina View Diamonds

3

Sunnynook Sunrays

3

3B

11.40am

Ct E

Greenhithe Emeralds

2

Mairangi Bay Bears

1

3B

12.15pm

Ct E

Albany Cool Cats

7

Dairy Flat Stingers

0

3A

12.50pm

Ct E

Glamorgan Dragonflies

6

UHPS Bumblebees

1

3A

01.25pm

Ct E

Marina View Comets

2

St John's Blossoms

1

3A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct F

Pinehill Unicorns

7

UHPS Grasshoppers

0

3E

09.20am

Ct F

BBS Force

5

Greenhithe Shooting Stars

3

3D

09.55am

Ct F

BBS Mystics

2

Forrest Hill Doves

6

3C

10.30am

Ct F

Long Bay Dolphins

0

St John's Daisies

1

3D

11.05am

Ct F

Greenhithe Rubies

1

Torbay Tulips

7

3D

11.40am

Ct F

Kristin Shooters

1

St Joseph's Red Ferns

1

3D

12.15pm

Ct F

Kristin Stars

9

Sherwood Beagles

0

3D

12.50pm

Ct F

CBS Mystics

2

St John's Bluebells

4

3C

01.25pm

Ct F

Bayfield Rainbows

2

Willow Park Magic

1

3C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 1

Albany Firebirds

4

Coatesville Fireballs

3

3E

09.20am

Ct 1

Dairy Flat Dolphins

1

Target Road Tigers

9

3E

09.55am

Ct 1

Bayview Stars

0

St Joseph's Mighty Ferns

0

3E

10.30am

Ct 1

Torbay Diamonds

0

Wainui Gems

5

3E

11.05am

Ct 1

St John's Tulips

0

St Joseph's Hot Shots

2

Ponga

11.40am

Ct 1

Glamorgan Unicorns

2

Kristin Rockets

1

Ponga

12.15pm

Ct 1

BBS Gems

1

Hobsonville Pt Stars

0

Ponga

12.50pm

Ct 1

Torbay Stars

3

Wainui Stars

3

Ponga

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 2

Marina View Storm

1

Willow Park Mystics

10

Mataī

09.20am

Ct 2

Glenfield Unicorns

1

Sherwood Chihuahuas

0

Mataī

09.55am

Ct 2

Greenhithe Diamonds

13

Murrays Bay Ferns

3

Kauri

10.30am

Ct 2

Bayfield Comets

2

Oteha Emeralds

2

Kauri

11.05am

Ct 2

Forrest Hill Bellbirds

0

Murrays Bay Magic

1

Mataī

11.40am

Ct 2

City Impact Year 2

6

Glamorgan Hot Shots

0

Kauri

12.15pm

Ct 2

Dairy Flat Daisies

8

Greenhithe Sapphires

2

Kauri

12.50pm

Ct 2

Pinehurst Stars

0

Willow Park Pulse

0

Mataī

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 3

Glamorgan Superstars

 

St Joseph's Eagles

 

N/C

09.15am

Ct 3

Hobsonville Pt Magic

 

St John's Poppies

 

N/C

09.45am

Ct 3

BBS Flames

 

Greenhithe Stars

 

N/C

10.30am

Ct 3

Albany Butterflies

7

Bayview Ferns

0

Rimu

11.05am

Ct 3

Bayfield Stars

0

Mairangi Bay Tuis

5

Rimu

11.40am

Ct 3

BBS Stars

4

Coatesville Attackers

1

Rimu

12.15pm

Ct 3

Torbay Ferns

9

Westminster Emeralds

2

Rimu

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 4

Greenhithe Fireflies

 

Sunnynook Sunbeams

 

N/C

09.15am

Ct 4

Bayfield Bumblebees

 

Glamorgan Thunderbolts

 

N/C

09.45am

Ct 4

Bayfield Bunnies

 

Murrays Bay Diamonds

 

N/C

10.30am

Ct 4

Coatesville Gems

2

Long Bay Unicorns

1

Tawa

11.05am

Ct 4

Glamorgan Warriors

1

Westminster Diamonds

0

Tawa

11.40am

Ct 4

St John's Sunflowers

1

Target Road Stars

1

Tawa

12.15pm

Ct 4

Sunnynook Sunsets

5

UHPS Ladybirds

3

Tawa