Results

Welcome to the Results pages for the 2018 Kidzplay Netball Winter League.

Competition for Year 3D and Year 3E grades started on 16 June. 

Competition for all other teams, except Year 5/6, commenced on 30 June. Year 5/6 grade competition will start on 4 August. 

All Year 1 is non-competitive and results will not be published.

Kidzplay Netball

Results 28 July 2018

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Gym

Bayfield Mini Ferns

2

St Joseph's Little Ferns

18

5A

09.25am

Gym

Forrest Hill Fantails

8

Mairangi Bay Mystics

5

5A

10.05am

Gym

Kristin Unicorns

0

Marina View Magic

20

5A

10.45am

Gym

Bayview Mystics

 

Westminster Comets

 

N/G

11.25am

Gym

Glenfield Magic

 

Hobsonville Pt Phoenix

 

N/G

12.05pm

Gym

City Impact Year 5/6

 

Kingsway Northern Hawks

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct A

Glenfield Rainbow Diamonds

1

Long Bay Eagle Rays

1

5D

09.20am

Ct A

Bayview Magic

2

St Joseph's Jets

0

5D

09.55am

Ct A

Torbay Thunder

11

St Joseph's Lightning

2

5C

10.30am

Ct A

Coatesville Ninja's

7

Dairy Flat Hornets

16

5C

11.05am

Ct A

Long Bay Stingrays

N/C

Forrest Hill Tui

N/C

N/C

11.40am

Ct A

Mairangi Bay All Stars

5

Wainui Rockets

3

5B

12.15pm

Ct A

Marina View Ferns

4

Target Road Ferns

3

5B

12.50pm

Ct A

Sherwood Spaniels

9

Torbay Magic

7

5B

01.25pm

Ct A

Pinehurst Blue Jets

1

Sherwood Labradors

3

5C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct B

Bayfield Firecats

1

Torbay Tornadoes

8

4B

09.20am

Ct B

Pinehurst Super Stars

1

St Joseph's Shooting Stars

12

4A

09.55am

Ct B

Greenhithe Magic

N/C

Bayfield Bullets

N/C

N/C

10.30am

Ct B

Oteha Shooting Stars

N/C

Coatesville Tigers

N/C

N/C

11.05am

Ct B

Hobsonville Pt Dream Team

2

Mairangi Bay Mini Ferns

5

5D

11.40am

Ct B

Besties of The Bays

1

Glamorgan Emoji's

6

4A

12.15pm

Ct B

BBS Blaze

2

Dairy Flat Bumble Bees

3

4B

12.50pm

Ct B

Albany Wild Cats

9

Pinehill Ponies

0

4B

01.25pm

Ct B

Murrays Bay Northern Stars

3

Willow Park Flyers

11

4A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct C

Kristin Flames

6

St Joseph's All Stars

1

4D

09.20am

Ct C

St John's Daffodils

4

Willow Park Steel

4

4C

09.55am

Ct C

BBS Rockets

0

Greenhithe Angels

4

4D

10.30am

Ct C

Forrest Hill Kea

0

Wainui Comets

5

4D

11.05am

Ct C

CBS Fantails

3

Sunnynook Starlights

7

4D

11.40am

Ct C

Glamorgan Silver Dragons

7

St John's Clovers

3

4C

12.15pm

Ct C

Marina View Warriors

4

Sunnynook Starlets

5

4C

12.50pm

Ct C

CBS Swifts

1

Sherwood Terriers

6

4C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct D

Oteha Super Stars

0

Westminster Sapphires

4

4E

09.20am

Ct D

Coatesville Supercats

7

Torbay Tigers

1

4E

09.55am

Ct D

Greenhithe Mystics

6

UHPS Unicorns

0

4E

10.30am

Ct D

BBS Swifts

1

Murrays Bay Lions

1

4E

11.05am

Ct D

Torbay Nets

2

Westminster Rubies

1

4F

11.40am

Ct D

CBS Tuis

0

Target Road Magic

1

4F

12.15pm

Ct D

Albany Tigers

0

CBS Magic

0

4F

12.50pm

Ct D

Glamorgan Jetz

1

Kura Turehu

1

4F

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct E

Mairangi Bay Bears

1

Marina View Diamonds

6

3B

09.20am

Ct E

Glamorgan Cherry Bombs

7

Murrays Bay Mystics

4

3B

09.55am

Ct E

Hobsonville Pt Hobby Spirits

14

UHPS Bumblebees

5

3A

10.30am

Ct E

Wainui Jets

4

Willow Park Firebirds

4

3B

11.05am

Ct E

Forrest Hill Doves

2

Willow Park Magic

3

3C

11.40am

Ct E

Greenhithe Emeralds

3

Sunnynook Sunrays

2

3B

12.15pm

Ct E

Dairy Flat Stingers

0

St John's Blossoms

7

3A

12.50pm

Ct E

Bayview Pulse

14

Glamorgan Dragonflies

0

3A

01.25pm

Ct E

Albany Cool Cats

10

Marina View Comets

0

3A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct F

Target Road Tigers

0

Torbay Diamonds

3

3E

09.20am

Ct F

BBS Force

7

Kristin Shooters

4

3D

09.55am

Ct F

Kristin Stars

2

Torbay Tulips

8

3D

10.30am

Ct F

Sherwood Beagles

1

St Joseph's Red Ferns

1

3D

11.05am

Ct F

Greenhithe Shooting Stars

1

St John's Daisies

0

3D

11.40am

Ct F

Bayfield Rainbows

1

BBS Mystics

4

3C

12.15pm

Ct F

CBS Mystics

5

Murrays Bay Tigers

4

3C

12.50pm

Ct F

CBS Diamonds

0

St John's Bluebells

5

3C

01.25pm

Ct F

Long Bay Dolphins

5

Greenhithe Rubies

1

3D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 1

BBS Gems

0

Wainui Stars

7

Ponga

09.20am

Ct 1

Hobsonville Pt Stars

4

Torbay Stars

5

Ponga

09.55am

Ct 1

Kristin Rockets

15

St Joseph's Hot Shots

2

Ponga

10.30am

Ct 1

Glamorgan Unicorns

0

St John's Tulips

0

Ponga

11.05am

Ct 1

Albany Firebirds

15

St Joseph's Mighty Ferns

0

3E

11.40am

Ct 1

Coatesville Fireballs

4

Wainui Gems

0

3E

12.15pm

Ct 1

Bayview Stars

0

Pinehill Unicorns

7

3E

12.50pm

Ct 1

Dairy Flat Dolphins

2

UHPS Grasshoppers

3

3E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 2

Glamorgan Hot Shots

3

Oteha Emeralds

1

Kauri

09.20am

Ct 2

Greenhithe Sapphires

8

Murrays Bay Ferns

1

Kauri

09.55am

Ct 2

Bayfield Comets

9

City Impact Year 2

0

Kauri

10.30am

Ct 2

Murrays Bay Magic

1

Sherwood Chihuahuas

0

Mataī

11.05am

Ct 2

Dairy Flat Daisies

1

Greenhithe Diamonds

2

Kauri

11.40am

Ct 2

Pinehurst Stars

1

Willow Park Mystics

0

Mataī

12.15pm

Ct 2

Forrest Hill Bellbirds

0

Glenfield Unicorns

6

Mataī

12.50pm

Ct 2

Marina View Storm

0

Willow Park Pulse

1

Mataī

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 3

Bayfield Bumblebees

 

Hobsonville Pt Magic

 

N/C

09.15am

Ct 3

Bayfield Bunnies

 

BBS Flames

 

N/C

09.45am

Ct 3

St John's Poppies

 

St Joseph's Eagles

 

N/C

10.30am

Ct 3

Bayfield Stars

1

Coatesville Attackers

2

Rimu

11.05am

Ct 3

BBS Stars

3

Mairangi Bay Tuis

0

Rimu

11.40am

Ct 3

Bayview Ferns

0

Westminster Emeralds

5

Rimu

12.15pm

Ct 3

Albany Butterflies

1

Torbay Ferns

6

Rimu

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 4

Glamorgan Superstars

 

Greenhithe Fireflies

 

N/C

09.15am

Ct 4

Glamorgan Thunderbolts

 

Sunnynook Sunbeams

 

N/C

09.45am

Ct 4

Greenhithe Stars

 

Murrays Bay Diamonds

 

N/C

10.30am

Ct 4

Long Bay Unicorns

1

UHPS Ladybirds

4

Tawa

11.05am

Ct 4

Target Road Stars

5

Westminster Diamonds

0

Tawa

11.40am

Ct 4

Coatesville Gems

7

Sunnynook Sunsets

5

Tawa

12.15pm

Ct 4

Glamorgan Warriors

2

St John's Sunflowers

5

Tawa

 

 

 

 

 

 

 

 

Teams highlighted in yellow played Non Comp friendly games this week (N/C)

"N/G"

Not Graded

"WDB"

Win By Default

"LBD"

Loss By Default