Results

Welcome to the Results pages for the 2018 Kidzplay Netball Winter League.

Competition for Year 3D and Year 3E grades started on 16 June. 

Competition for all other teams, except Year 5/6, commenced on 30 June. Year 5/6 grade competition will start in Term 3. 

All Year 1 is non-competitive and results will not be published.

Kidzplay Netball

Results 30 June 2018

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Gym

Bayview Mystics

 

City Impact Year 5/6

 

N/G

09.25am

Gym

Hobsonville Pt Phoenix

 

Kingsway Northern Hawks

 

N/G

10.05am

Gym

Glenfield Magic

 

Westminster Comets

 

N/G

10.45am

Gym

Kristin Unicorns

9

Long Bay Stingrays

1

5A

11.25am

Gym

Forrest Hill Fantails

10

St Joseph's Little Ferns

3

5A

12.05pm

Gym

Bayfield Mini Ferns

4

Mairangi Bay Mystics

10

5A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct A

Sherwood Labradors

0

Torbay Thunder

9

5C

09.20am

Ct A

Coatesville Ninja's

2

Oteha Shooting Stars

3

5C

09.55am

Ct A

Torbay Magic

14

Wainui Rockets

2

5B

10.30am

Ct A

Forrest Hill Tui

4

Target Road Ferns

14

5B

11.05am

Ct A

Dairy Flat Hornets

N/C

Mairangi Bay Mini Ferns

N/C

N/C

11.40am

Ct A

Marina View Magic

N/C

 

N/C

N/C

12.15pm

Ct A

Glenfield Rainbow Diamonds

0

St Joseph's Jets

5

5D

12.50pm

Ct A

Pinehurst Blue Jets

1

St Joseph's Lightning

2

5C

01.25pm

Ct A

Mairangi Bay All Stars

2

Sherwood Spaniels

6

5B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct B

Greenhithe Magic

3

Murrays Bay Northern Stars

7

4A

09.20am

Ct B

St John's Clovers

9

St John's Daffodils

2

4C

09.55am

Ct B

Willow Park Flyers

N/C

BBS Blaze

N/C

N/C

10.30am

Ct B

Glamorgan Emoji's

7

St Joseph's Shooting Stars

11

4A

11.05am

Ct B

Besties of The Bays

7

Pinehurst Super Stars

2

4A

11.40am

Ct B

Bayfield Bullets

5

Dairy Flat Bumble Bees

8

4B

12.15pm

Ct B

Bayfield Firecats

8

Pinehill Ponies

2

4B

12.50pm

Ct B

Bayview Magic

3

Long Bay Eagle Rays

11

5D

01.25pm

Ct B

Coatesville Tigers

15

Hobsonville Pt Dream Team

5

5D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct C

Albany Wild Cats

3

Torbay Tornadoes

7

4B

09.20am

Ct C

Marina View Warriors

3

Sherwood Terriers

4

4C

09.55am

Ct C

Glamorgan Silver Dragons

1

Willow Park Steel

5

4C

10.30am

Ct C

CBS Swifts

5

Sunnynook Starlets

5

4C

11.05am

Ct C

CBS Fantails

2

St Joseph's All Stars

6

4D

11.40am

Ct C

BBS Rockets

0

Wainui Comets

9

4D

12.15pm

Ct C

Kristin Flames

5

Sunnynook Starlights

7

4D

12.50pm

Ct C

Forrest Hill Kea

3

Greenhithe Angels

6

4D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct D

CBS Tuis

3

Glamorgan Jetz

3

4F

09.20am

Ct D

CBS Magic

1

Westminster Rubies

1

4F

09.55am

Ct D

Torbay Tigers

0

UHPS Unicorns

7

4E

10.30am

Ct D

Murrays Bay Lions

7

Oteha Super Stars

1

4E

11.05am

Ct D

Albany Tigers

8

Torbay Nets

0

4F

11.40am

Ct D

Kura Turehu

5

Target Road Magic

1

4F

12.15pm

Ct D

BBS Swifts

1

Westminster Sapphires

2

4E

12.50pm

Ct D

Coatesville Supercats

4

Greenhithe Mystics

2

4E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct E

Albany Cool Cats

6

St John's Blossoms

1

3A

09.20am

Ct E

Dairy Flat Stingers

2

Marina View Comets

3

3A

09.55am

Ct E

Bayview Pulse

8

UHPS Bumblebees

2

3A

10.30am

Ct E

Hobsonville Pt Hobby Spirits

0

Glamorgan Dragonflies

1

3A

11.05am

Ct E

Greenhithe Emeralds

2

Murrays Bay Mystics

4

3B

11.40am

Ct E

Mairangi Bay Bears

8

Wainui Jets

6

3B

12.15pm

Ct E

Glamorgan Cherry Bombs

1

Sunnynook Sunrays

1

3B

12.50pm

Ct E

Marina View Diamonds

4

Willow Park Firebirds

4

3B

01.25pm

Ct E

Bayfield Rainbows

1

CBS Mystics

3

3C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct F

Dairy Flat Dolphins

0

Pinehill Unicorns

16

3E

09.20am

Ct F

St John's Bluebells

3

Willow Park Magic

2

3C

09.55am

Ct F

St John's Daisies

1

Torbay Tulips

4

3D

10.30am

Ct F

Greenhithe Rubies

0

Sherwood Beagles

1

3D

11.05am

Ct F

CBS Diamonds

1

Forrest Hill Doves

6

3C

11.40am

Ct F

BBS Mystics

7

Murrays Bay Tigers

3

3C

12.15pm

Ct F

BBS Force

2

Long Bay Dolphins

6

3D

12.50pm

Ct F

Kristin Stars

2

St Joseph's Red Ferns

0

3D

01.25pm

Ct F

Kristin Shooters

3

Greenhithe Shooting Stars

3

3D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 1

St John's Tulips

0

Wainui Stars

8

Ponga

09.20am

Ct 1

BBS Gems

4

Glamorgan Unicorns

3

Ponga

09.55am

Ct 1

Hobsonville Pt Stars

0

Kristin Rockets

1

Ponga

10.30am

Ct 1

St Joseph's Hot Shots

5

Torbay Stars

2

Ponga

11.05am

Ct 1

St Joseph's Mighty Ferns

0

UHPS Grasshoppers

0

3E

11.40am

Ct 1

Bayview Stars

0

Coatesville Fireballs

3

3E

12.15pm

Ct 1

Albany Firebirds

1

Torbay Diamonds

1

3E

12.50pm

Ct 1

Target Road Tigers

2

Wainui Gems

0

3E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 2

Glenfield Unicorns

1

Willow ParkPulse

2

Mataī

09.20am

Ct 2

Forrest Hill Bellbirds

1

Marina View Storm

1

Mataī

09.55am

Ct 2

Greenhithe Diamonds

0

Oteha Emeralds

1

Kauri

10.30am

Ct 2

Pinehurst Stars

1

Sherwood Chihuahuas

2

Mataī

11.05am

Ct 2

Murrays Bay Magic

4

Willow Park Mystics

2

Mataī

11.40am

Ct 2

City Impact Year 2

3

Greenhithe Sapphires

0

Kauri

12.15pm

Ct 2

Bayfield Comets

14

Murrays Bay Ferns

1

Kauri

12.50pm

Ct 2

Dairy Flat Daisies

8

Glamorgan Hot Shots

0

Kauri

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 3

BBS Flames

 

Sunnynook Sunbeams

 

N/G

09.15am

Ct 3

Glamorgan Superstars

 

Hobsonville Pt Magic

 

N/G

09.45am

Ct 3

Bayfield Bunnies

 

St Joseph's Eagles

 

N/G

10.30am

Ct 3

Mairangi Bay Tuis

2

Torbay Ferns

7

Rimu

11.05am

Ct 3

Albany Butterflies

16

BBS Stars

4

Rimu

11.40am

Ct 3

Bayfield Stars

8

Westminster Emeralds

1

Rimu

12.15pm

Ct 3

Bayview Ferns

2

Coatesville Attackers

2

Rimu

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 4

Glamorgan Thunderbolts

 

St John's Poppies

 

N/G

09.15am

Ct 4

Murrays Bay Diamonds

 

Greenhithe Fireflies

 

N/G

09.45am

Ct 4

Bayfield Bumblebees

 

Greenhithe Stars

 

N/G

10.30am

Ct 4

Long Bay Unicorns

5

Target Road Stars

4

Tawa

11.05am

Ct 4

Coatesville Gems

1

St John's Sunflowers

0

Tawa

11.40am

Ct 4

Glamorgan Warriors

2

Sunnynook Sunsets

9

Tawa

12.15pm

Ct 4

UHPS Ladybirds

5

Westminster Diamonds

0

Tawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teams highlighted in yellow played Non Comp friendly games this week (N/C)

"N/G"

Not Graded

"WDB"

Win By Default

"LBD"

Loss By Default