Results

Welcome to the Results pages for the 2018 Kidzplay Netball Winter League.

All teams, except Year 1, are now in competition.  As Year 1 is non-competitive results for those teams will not be published.

Kidzplay Netball

Results 4 August 2018

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Gym

City Impact Year 5/6

4

Glenfield Magic

11

5/6

09.25am

Gym

Kingsway Northern Hawks

36

Westminster Comets

0

5/6

10.05am

Gym

Bayview Mystics

5

Hobsonville Pt Phoenix

14

5/6

10.45am

Gym

Mairangi Bay Mystics

9

St Joseph's Little Ferns

13

5A

11.25am

Gym

Marina View Magic

18

Long Bay Stingrays

2

5A

12.05pm

Gym

Bayfield Mini Ferns

1

Forrest Hill Fantails

10

5A

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct A

Oteha Shooting Stars

4

Sherwood Labradors

5

5C

09.20am

Ct A

Hobsonville Pt Dream Team

3

Long Bay Eagle Rays

1

5D

09.55am

Ct A

Bayview Magic

0

Coatesville Tigers

9

5D

10.30am

Ct A

Mairangi Bay All Stars

4

Torbay Magic

10

5B

11.05am

Ct A

Forrest Hill Tui

1

Marina View Ferns

15

5B

11.40am

Ct A

Kristin Unicorns

N/C

Target Road Ferns

N/C

N/C

12.15pm

Ct A

Coatesville Ninja's

14

Torbay Thunder

6

5C

12.50pm

Ct A

Dairy Flat Hornets

14

St Joseph's Lightning

1

5C

01.25pm

Ct A

Sherwood Spaniels

5

Wainui Rockets

9

5B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct B

Glamorgan Emoji's

5

Pinehurst Super Stars

1

4A

09.20am

Ct B

St John's Clovers

7

Sherwood Terriers

12

4C

09.55am

Ct B

Greenhithe Magic

2

Willow Park Flyers

7

4A

10.30am

Ct B

Albany Wild Cats

7

Bayfield Firecats

2

4B

11.05am

Ct B

BBS Blaze

11

Bayfield Bullets

6

4B

11.40am

Ct B

Besties of The Bays

2

St Joseph's Shooting Stars

10

4A

12.15pm

Ct B

Glenfield Rainbow Diamonds

2

Mairangi Bay Mini Ferns

5

5D

12.50pm

Ct B

Murrays Bay Northern Stars

N/C

Dairy Flat Bumble Bees

N/C

N/C

01.25pm

Ct B

Pinehurst Blue Jets

N/C

St Joseph's Jets

N/C

N/C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct C

Kristin Flames

6

Wainui Comets

5

4D

09.20am

Ct C

Sunnynook Starlets

3

Willow Park Steel

1

4C

09.55am

Ct C

Pinehill Ponies

3

Torbay Tornadoes

13

4B

10.30am

Ct C

Forrest Hill Kea

1

St Joseph's All Stars

6

4D

11.05am

Ct C

CBS Swifts

4

Glamorgan Silver Dragons

7

4C

11.40am

Ct C

Marina View Warriors

12

St John's Daffodils

4

4C

12.15pm

Ct C

CBS Fantails

1

Greenhithe Angels

3

4D

12.50pm

Ct C

BBS Rockets

0

Sunnynook Starlights

4

4D

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct D

Glamorgan Jetz

6

Target Road Magic

1

4F

09.20am

Ct D

Albany Tigers

10

Westminster Rubies

2

4F

09.55am

Ct D

CBS Magic

7

Torbay Nets

3

4F

10.30am

Ct D

CBS Tuis

2

Kura Turehu

0

4F

11.05am

Ct D

Greenhithe Mystics

15

Torbay Tigers

1

4E

11.40am

Ct D

BBS Swifts

6

Oteha Super Stars

5

4E

12.15pm

Ct D

Murrays Bay Lions

10

Westminster Sapphires

2

4E

12.50pm

Ct D

Coatesville Supercats

0

UHPS Unicorns

3

4E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct E

Sunnynook Sunrays

4

Willow Park Firebirds

0

3B

09.20am

Ct E

Albany Cool Cats

12

Glamorgan Dragonflies

3

3A

09.55am

Ct E

Bayview Pulse

5

Marina View Comets

1

3A

10.30am

Ct E

Dairy Flat Stingers

3

UHPS Bumblebees

2

3A

11.05am

Ct E

Hobsonville Pt Hobby Spirits

0

St John's Blossoms

8

3A

11.40am

Ct E

Forrest Hill Doves

5

Murrays Bay Tigers

3

3C

12.15pm

Ct E

Mairangi Bay Bears

9

Murrays Bay Mystics

4

3B

12.50pm

Ct E

Glamorgan Cherry Bombs

6

Marina View Diamonds

2

3B

01.25pm

Ct E

Greenhithe Emeralds

4

Wainui Jets

6

3B

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct F

Bayview Stars

1

Dairy Flat Dolphins

12

3E

09.20am

Ct F

Greenhithe Rubies

2

Kristin Shooters

1

3D

09.55am

Ct F

Long Bay Dolphins

2

Kristin Stars

1

3D

10.30am

Ct F

BBS Force

5

St John's Daisies

4

3D

11.05am

Ct F

Sherwood Beagles

1

Torbay Tulips

8

3D

11.40am

Ct F

Greenhithe Shooting Stars

2

St Joseph's Red Ferns

0

3D

12.15pm

Ct F

Bayfield Rainbows

2

St John's Bluebells

3

3C

12.50pm

Ct F

CBS Mystics

1

Willow Park Magic

7

3C

01.25pm

Ct F

BBS Mystics

9

CBS Diamonds

1

3C

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 1

St Joseph's Hot Shots

1

Wainui Stars

3

Ponga

09.20am

Ct 1

Torbay Stars

0

St John's Tulips

4

Ponga

09.55am

Ct 1

Glamorgan Unicorns

6

Hobsonville Pt Stars

2

Ponga

10.30am

Ct 1

BBS Gems

6

Kristin Rockets

6

Ponga

11.05am

Ct 1

Albany Firebirds

0

UHPS Grasshoppers

2

3E

11.40am

Ct 1

Coatesville Fireballs

1

Target Road Tigers

3

3E

12.15pm

Ct 1

St Joseph's Mighty Ferns

0

Wainui Gems

2

3E

12.50pm

Ct 1

Pinehill Unicorns

8

Torbay Diamonds

3

3E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 2

City Impact Year 2

2

Greenhithe Diamonds

4

Kauri

09.20am

Ct 2

Sherwood Chihuahuas

2

Willow Park Mystics

1

Mataī

09.55am

Ct 2

Forrest Hill Bellbirds

2

Willow Park Pulse

4

Mataī

10.30am

Ct 2

Glenfield Unicorns

3

Marina View Storm

2

Mataī

11.05am

Ct 2

Murrays Bay Magic

0

Pinehurst Stars

3

Mataī

11.40am

Ct 2

Bayfield Comets

4

Dairy Flat Daisies

2

Kauri

12.15pm

Ct 2

Glamorgan Hot Shots

2

Murrays Bay Ferns

6

Kauri

12.50pm

Ct 2

Greenhithe Sapphires

1

Oteha Emeralds

6

Kauri

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 3

Bayfield Bunnies

 

Sunnynook Sunbeams

 

N/C

09.15am

Ct 3

Bayfield Bumblebees

 

St John's Poppies

 

N/C

09.45am

Ct 3

Glamorgan Thunderbolts

 

Hobsonville Pt Magic

 

N/C

10.30am

Ct 3

Albany Butterflies

5

Mairangi Bay Tuis

15

Rimu

11.05am

Ct 3

Bayfield Stars

0

Bayview Ferns

2

Rimu

11.40am

Ct 3

BBS Stars

0

Torbay Ferns

5

Rimu

12.15pm

Ct 3

Coatesville Attackers

1

Westminster Emeralds

2

Rimu

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 4

BBS Flames

 

Greenhithe Fireflies

 

N/C

09.15am

Ct 4

Murrays Bay Diamonds

 

St Joseph's Eagles

 

N/C

09.45am

Ct 4

Glamorgan Superstars

 

Greenhithe Stars

 

N/C

10.30am

Ct 4

Long Bay Unicorns

4

Westminster Diamonds

0

Tawa

11.05am

Ct 4

Coatesville Gems

7

Glamorgan Warriors

0

Tawa

11.40am

Ct 4

Sunnynook Sunsets

9

St John's Sunflowers

1

Tawa

12.15pm

Ct 4

Target Road Stars

2

UHPS Ladybirds

1

Tawa

 

 

 

 

 

 

 

 

Teams highlighted in yellow played Non Comp friendly games this week (N/C)

"N/G"

Not Graded

"WDB"

Win By Default

"LBD"

Loss By Default