Results


Winter League 2018

Competition for Year 3D and Year 3E grades started on 16 June. 

Competition for all other teams, except Year 5/6, will commence on 30 June. Year 5/6 grade competition will start in Term 3. 

All Year 1 is non-competitive and results will not be published.

 

Kidzplay Netball

Results 16 June 2018

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Gym

St Joseph's Little Ferns

 

Bayview Mystics

 

N/G

09.20am

Gym

Bayfield Mini Ferns

 

City Impact Year 5/6

 

N/G

09.55am

Gym

Marina View Magic

 

Hobsonville Pt Phoenix

 

N/G

10.30am

Gym

Forrest Hill Fantails

 

Kingsway Northern Hawks

 

N/G

11.05am

Gym

Torbay Magic

 

Glenfield Magic

 

N/G

11.40am

Gym

Long Bay Stingrays

 

Mairangi Bay All Stars

 

N/G

12.15pm

Gym

Kristin Unicorns

 

Marina View Ferns

 

N/G

12.50pm

Gym

Mairangi Bay Mystics

 

Sherwood Spaniels

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct A

Glenfield Rainbow Diamonds

 

St Joseph's Jets

 

N/G

09.20am

Ct A

Mairangi Bay Mini Ferns

 

St Joseph's Lightning

 

N/G

09.55am

Ct A

Coatesville Tigers

 

Hobsonville Pt Dream Team

 

N/G

10.30am

Ct A

Bayview Magic

 

Long Bay Eagle Rays

 

N/G

11.05am

Ct A

Pinehurst Blue Jets

 

Westminster Comets

 

N/G

11.40am

Ct A

Forrest Hill Tui

 

Wainui Rockets

 

N/G

12.15pm

Ct A

Torbay Thunder

 

Sherwood Labradors

 

N/G

12.50pm

Ct A

Coatesville Ninja's

 

Oteha Shooting Stars

 

N/G

01.25pm

Ct A

Dairy Flat Hornets

 

Target Road Ferns

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct B

Pinehill Ponies

 

Willow Park Steel

 

N/G

09.20am

Ct B

Glamorgan Silver Dragons

 

Greenhithe Angels

 

N/G

09.55am

Ct B

Glamorgan Emoji's

 

Torbay Tornadoes

 

N/G

10.30am

Ct B

BBS Blaze

 

St Joseph's Shooting Stars

 

N/G

11.05am

Ct B

Besties Of The Bays

 

Greenhithe Magic

 

N/G

11.40am

Ct B

Marina View Warriors

 

Sherwood Terriers

 

N/G

12.15pm

Ct B

Bayfield Firecats

 

Willow Park Flyers

 

N/G

12.50pm

Ct B

Bayfield Bullets

 

Murrays Bay Northern Stars

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct C

CBS Swifts

 

Sunnynook Starlets

 

N/G

09.20am

Ct C

CBS Fantails

 

Sunnynook Starlights

 

N/G

09.55am

Ct C

St Joseph's All Stars

 

St John's Daffodils

 

N/G

10.30am

Ct C

Murrays Bay Lions

 

Oteha Super Stars

 

N/G

11.05am

Ct C

Greenhithe Mystics

 

UHPS Unicorns

 

N/G

11.40am

Ct C

Albany Wild Cats

 

St John's Clovers

 

N/G

12.15pm

Ct C

Dairy Flat Bumble Bees

 

Pinehurst Super Stars

 

N/G

12.50pm

Ct C

BBS Rockets

 

Coatesville Supercats

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct D

Albany Cool Cats

 

Marina View Diamonds

 

N/G

09.20am

Ct D

Kristin Flames

 

Wainui Comets

 

N/G

09.55am

Ct D

BBS Swifts

 

CBS Magic

 

N/G

10.30am

Ct D

Forrest Hill Kea

 

Torbay Tigers

 

N/G

11.05am

Ct D

CBS Tuis

 

Westminster Rubies

 

N/G

11.40am

Ct D

Torbay Nets

 

Westminster Sapphires

 

N/G

12.15pm

Ct D

Glamorgan Jetz

 

Target Road Magic

 

N/G

12.50pm

Ct D

Albany Tigers

 

Kura Turehu

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct E

UHPS Bumblebees

 

Wainui Jets

 

N/G

09.20am

Ct E

Glamorgan Dragonflies

 

Marina View Comets

 

N/G

09.55am

Ct E

Greenhithe Emeralds

 

Sunnynook Sunrays

 

N/G

10.30am

Ct E

Mairangi Bay Year 3

 

Willow Park Firebirds

 

N/G

11.05am

Ct E

Hobsonville Pt Hobby Spirits

 

St John's Bluebells

 

N/G

11.40am

Ct E

Murrays Bay Mystics

 

St John's Blossoms

 

N/G

12.15pm

Ct E

Bayview Pulse

 

Glamorgan Cherry Bombs

 

N/G

12.50pm

Ct E

Bayfield Rainbows

 

BBS Mystics

 

N/G

01.25pm

Ct E

CBS Mystics

 

Willow Park Magic

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct F

Kristin Shooters

10

Kristin Stars

0

3D

09.20am

Ct F

Coatesville Fireballs

8

Dairy Flat Dolphins

2

3E

09.55am

Ct F

UHPS Grasshoppers

6

Wainui Gems

0

3E

10.30am

Ct F

St John's Daisies

3

St Joseph's Red Ferns

0

3D

11.05am

Ct F

Long Bay Dolphins

0

Torbay Tulips

7

3D

11.40am

Ct F

BBS Force

5

Greenhithe Rubies

1

3D

12.15pm

Ct F

Greenhithe Shooting Stars

7

Sherwood Beagles

3

3D

12.50pm

Ct F

Dairy Flat Stingers

 

Forrest Hill Doves

 

N/G

01.25pm

Ct F

CBS Diamonds

 

Murrays Bay Tigers

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 1

Bayfield Comets

 

Wainui Stars

 

N/G

09.20am

Ct 1

City Impact Year 2

 

Torbay Stars

 

N/G

09.55am

Ct 1

Greenhithe Diamonds

 

St John's Tulips

 

N/G

10.30am

Ct 1

Greenhithe Sapphires

 

Hobsonville Pt Stars

 

N/G

11.05am

Ct 1

BBS Gems

 

Kristin Rockets

 

N/G

11.40am

Ct 1

Albany Firebirds

3

Bayview Stars

0

3E

12.15pm

Ct 1

Pinehill Unicorns

3

Target Road Tigers

0

3E

12.50pm

Ct 1

Torbay Diamonds

5

St Joseph's Mighty Ferns

1

3E

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 2

Glamorgan Unicorns

 

St Joseph's Hot Shots

 

N/G

09.20am

Ct 2

Sherwood Chihuahuas

 

Willow Park Mystics

 

N/G

09.55am

Ct 2

Glamorgan Hot Shots

 

Oteha Emeralds

 

N/G

10.30am

Ct 2

Murrays Bay Magic

 

Pinehurst Stars

 

N/G

11.05am

Ct 2

Dairy Flat Daisies

 

Murrays Bay Ferns

 

N/G

11.40am

Ct 2

BBS Stars

 

Glenfield Unicorns

 

N/G

12.15pm

Ct 2

St John's Sunflowers

 

Torbay Ferns

 

N/G

12.50pm

Ct 2

Marina View Storm

 

Willow ParkPulse

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 3

Glamorgan Thunderbolts

 

St Joseph's Eagles

 

N/G

09.15am

Ct 3

Bayfield Bunnies

 

Greenhithe Fireflies

 

N/G

09.45am

Ct 3

Bayfield Bumblebees

 

Glamorgan Superstars

 

N/G

10.30am

Ct 3

Bayfield Stars

 

Target Road Stars

 

N/G

11.05am

Ct 3

Glamorgan Warriors

 

Sunnynook Sunsets

 

N/G

11.40am

Ct 3

Bayview Ferns

 

UHPS Ladybirds

 

N/G

Time

Ct

Team 1

Score

Team 2

Score

Grade

08.45am

Ct 4

Murrays Bay Diamonds

 

Sunnynook Sunbeams

 

N/G

09.15am

Ct 4

BBS Flames

 

St John's Poppies

 

N/G

09.45am

Ct 4

Greenhithe Stars

 

Hobsonville Pt Magic

 

N/G

10.30am

Ct 4

Albany Butterflies

 

Long Bay Unicorns

 

N/G

11.05am

Ct 4

Forrest Hill Bellbirds

 

Mairangi Bay Tuis

 

N/G

11.40am

Ct 4

Coatesville Gems

 

Westminster Emeralds

 

N/G

12.15pm

Ct 4

Coatesville Attackers

 

Westminster Diamonds

 

N/G

Winter League 2017

Click here to see the final results table for 2017.

 

2017 Winter League Prizegiving

To view the Year 2&3 Prizegiving photos, please click here.
To view the Year 4&5 Prizegiving photos, please click here.